Sadržaj

Linkovi

 

Publikacije

Novosti:

28.04.2020. Obavijest

Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.

I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”

17.04.2020. Obavijest

Poštovani roditelji,

Zbog trenutne epidemiološke situacije sve operacije i kontrole za sada su odgođene. Sve je to radi zaštite djece i roditelja.

Operacije rascjepa usne i nepca nisu hitne i kada se situacija smiri počet ćemo s operacijama i redovitim kontrolama.

Ako ste zbog nečega zabrinuti vezano uz tijek liječenja slobodno se obratite na e-mail Profesora Kneževića - (pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”

27.04.2018. Sastanak Udruge

Poštovani roditelji

Pozivamo vas na sastanak Udruge i zajednicko druzenje 27.travnja 2018. u 17 sati na Edukacijsko - rehabilitacijskom fakultetu, u prostoru Centra za rehabilitaciju, dvorana Plitvice.

Na sastanku cemo predstaviti slikovnicu "Lako je biti hrabar" dr Bibiane Vitković. Slikovnica na pristupačan ali ujedno i edukativan način opisuje multidisciplinarni tijek liječenja rascjepa usne i nepca.

Hrvatski vaterpolo savez

Tim Udruge "Osmijeh"

29.01.2016. Suradnja s Hrvatskim vaterpolo savezom

Poštovani roditelji

Na inicijativu Hrvatskog vaterpolskog saveza i uz njihovu pomoć pokrenuta je pozitivna kampanja „Osmijeh“ putem koje smo htjeli približiti problematiku rascjepa usne i nepca široj javnosti te također uz pomoć vaterpolo reprezentacije i njihovih sponzora nabaviti videolaringoskop, aparat važan kod otežanog preoperativnog uspavljivanja djece.

Kampanja je krenula krajem prošle godine uz zajedničko druženje djece, roditelja i vaterpolista u Hotelu International u Zagrebu ali još prije toga, u dogovoru s roditeljima, nekolicina djece je fotografirana s vaterpolistima, napravljeni su vizuali na kojima su i poruke koje su osmislili roditelji.

Na stranicama Udruge su fotografije druženja s vaterpolo reprezentacijom, vizuali koji će uskoro biti u medijima te pojedine adrese na kojima možete više pročitati o našoj zajedničkoj kampanji.

Zahvaljujemo se vaterpolo reprezentaciji i želimo im uspjeh na predstojećim natjecanjima.

Hrvatski vaterpolo savez

23.04.2015. Sastanak Udruge

Cijenjeni članovi udruge „Osmijeh“, dragi roditelji,

obavještavamo vas da će se sastanak naše Udruge održati 19.svibnja 2015. u 18 sati u prostorijama Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta, Sveučilišni kampus Borongaj.

Od našeg posljednjeg sastanka prošlo je dosta vremena. Za sljedeći sastanak planiramo: rješavanje tekućih pitanja vezanih za rad Udruge kao i razgovor o pitanjima koja muče naše roditelje, stručne ili organizacijske prirode. Također želimo predstaviti projekt koji naša Udruga planira provesti zajedno s Hrvatskom vaterpolskom reprezentacijom, zato Vas pozivamo da dođete u što većem broju te da zajedno dogovorimo što bi takav projekt mogao značiti za Udrugu.

31.08.2013. Anketa ICT-AAC

Poštovani,

Obraćamo Vam se s molbom da nam ispunjavanjem upitnika pomognete u radu na projektu "ICT Competence Network forInnovative Services for Persons with Complex Communication Needs" (Kompetencijska mreža zasnovana na informacijsko-komunikacijskim tehnologijama za inovativne usluge namijenjene osobama sa složenim komunikacijskim potrebama) koji financira Fond za ulaganje u znanost i inovacije (SIIF) - IPA komponenta III c (grant IPA2007/HR/16IPO/001-040505).

Glavni cilj ovog projekta usmjeren je na istraživanje i razvoj inovativnih informacijsko-komunikacijskih uslugaza osobe sa složenim komunikacijskim potrebama u Republici Hrvatskoj te transfer znanja u području potpomognute komunikacije. Osobe sa složenim komunikacijskim potrebama su one koje imaju rana razvojna odstupanja, poremećaj iz autističnog spektra, cerebralnu paralizu, veće intelektualne teškoće, specifične teškoće učenja, oštećenje sluha, oštećenje vida, traumatska oštećenja mozga, razvojnu apraksiju govora i sl., a oblici potpomognute komunikacije su brojni: geste, znakovni jezik, komunikacija putem slika, komunikacijske ploče, komunikatori, tableti, računala, Internet, pametni telefon, slušna pomagala, sustavi za ozvučenje i sl.

Projekt provodi konzorcij četiri fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (Fakultet elektrotehnike i računarstva, Edukacijsko rehabilitacijski fakultet, Grafički fakultet i Filozofski fakultet) potpomognut s tri hrvatske SME-kompanije zasnovane na znanju (iStudio, Diversitas IT sustavi te HSM Informatika) te pet profesionalnih udruga i institucija koje se bave osobama sa složenim komunikacijskim potrebama (Poliklinika SUVAG Osijek, Hrvatska zajednica za Down sindrom, Udruga roditelja OKO, Hrvatska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu te Centar inkluzivne potpore IDEM). Više informacija o projektu nalazi se na web-sjedištu: http://www.ict-aac.hr.

Priloženim upitnikom želimo utvrditi postojeće stanje u primjeni potpomognite komunikacije, a posebno nam je važno ispitati potrebe korisnika u Republici Hrvatskoj kako bismo razvijali odgovarajuće usluge potrebne i primjerene osobama sa složenim komunikacijskim potrebama.

Ukoliko ste odrasla osoba sa složenim komunikacijskim potrebama (ili ispunjavate upitnik za tu osobu) molimo da odgovorite na pitanja na web-adresi: http://161.53.19.165/limesurvey/index.php/487717/lang-hr

Ukoliko ste roditelj djeteta sa složenim komunikacijskim potrebama molimo odgovorite na upitnik na web-adresi: http://161.53.19.165/limesurvey/index.php/839639/lang-hr

Zahvaljujemo Vam na pomoći i suradnji. S poštovanjem,

Doc.dr.sc.Vedran Podobnik i ostali članovi multdisciplinarnog projektnog tima /Koordinator projekta ICT-AAC/

23.05.2013. Znanstveno-stručni simpozij o važnosti timskog pristupa u liječenju rascjepa usne i/ili nepca

Poštovani roditelji,

U studenom 2013. planiramo organizirati jednodnevni simpozij o liječenju rascjepa usne i nepca.

Simpozij je namijenjen svim specijalističkim strukama koje su uključene u timsko liječenje rascjepa ali i roditeljima.

Detaljnije obavijesti o simpoziju možete dobiti OVDJE

05.02.2013. Redoviti sastanak Udruge "Osmijeh"

Cijenjeni članovi udruge „Osmijeh“, dragi roditelji,

obavještavamo vas da će se sastanak naše Udruge održati 13.travnja 2013. u 11 sati u prostorijama Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta, Sveučilišni kampus Borongaj.

Od našeg posljednjeg sastanka prošlo je dosta vremena i među pojedincima pojavila se bojaznost da je među stručnim vodstvom zavladala malodušnost i odustajanje od zadataka koje udruga nameće. Strah je neosnovan. Razlog je jednostavno u činjenici da se današnji način komuniciranja dominantno svodi na elektronički.

Za sljedeći sastanak planiramo: rješavanje tekućih pitanja vezanih za rad Udruge kao i razgovor o pitanjima koja muče naše roditelje, stručne ili organizacijske prirode.

Na sastanku će Doc. dr. Predrag Knežević, specijalist maksilofacijalne kirurgije te mr. sc. Ana Dembitz, prof. logoped održati predavanje „Važnost kontinuiranog timskog praćenja djece s rascjepom nepca i/ili usne od rođenja do završetka rasta“.

Naša djeca rođena s rascjepom zdrava su djeca poput svojih vršnjaka i sam rascjep nikako ih ne svrstava u grupu djece s posebnim potrebama. Međutim, strukturalni problem s kojim su rođeni upozorava na moguće poteškoće u pravilnom razvoju govora i slušanja te pravilnom razvoju orofacijalnih struktura. Jedan broj stručnjaka smatra da rana intervencija nije potrebna, da nakon operativnog zahvata djeca razvijaju urednu komunikaciju i slušanje. Međutim, to se uvijek ne dogodi. Stoga je našem Timu za rascjepe imperativ pratiti svako dijete od rođenja do završetka rasta kako bi na vrijeme uočili eventualni problem i pravovremeno djelovali. Ranom intervencijom želimo prevenirati dijagnozu, a ne čekati da se ona definira. U našem timu roditelj je važan i neizostavan član kojeg se savjetuje kako stimulirati opći razvoj i kako na vrijeme uočiti moguće poteškoće.

Nadamo se da ćete nam se pridružiti u što većem broju.

Srdačno Vaši

Tim Udruge "Osmijeh"

26.01.2012. Zapisnik sa skupštine udruge postavljen na stranicu

Zapisnik možete pronaći ovdje.

17.11.2011. Novi kontakt podaci za prof. Dembitz

Adresa : Rebro, nova zelena zgrada, Kišpatićeva 12
Telefon: 01/237-6285.

Za sve dodatne informacije koje još ne možete pronaći na stranici ili forumu, pogledajte odjeljak kontakti, te pokušajte kontaktirati nekog od nas.

Tim udruge Osmijeh.

© Udruga Osmijeh 2007 - 2008 |webmaster| Naslovnica|Kontakt|Vrh stranice|

Stranica je zadnji put osvježena: 28/04/2020

 
Preporučeni preglednik Get Firefox Stranica je posjećena: hit counter puta.